Na naši šoli nadaljujemo s projektom Z ustvarjalnostjo in inovativnostjo do podjetnosti, katerega financirata Javna agencija RS Spirit in Ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport. Projekt nadaljujejo učenci, ki so bili vanj vključeni že v prejšnjem šolskem letu. To so učenci 7. a in 7. b. Z njimi smo v sredo, 4.10.2023 izvedli tehniški dan, na katerem smo poglabljali znanje o podjetnosti. Pred učence je bil postavljen podjetniški izziv: kako urediti zunanji izgled šole? Učenci so razmišljali v različne smeri: postaviti nova igrala, pobarvati ograjo … Iz vseh idej so izluščili naslednje: postavitev zunanje dekoracije. V tej smeri smo raziskovali različne naravne dobrine iz lokalnega okolja, katere bi lahko uporabili. Izdelali smo načrt, kakšno dekoracijo bi želeli, katere materiale bi potrebovali, iskali stroške in ugotavljali, kako bi stroške pokrili. Določili smo cilj, da pripravimo izdelek, katerega bomo za dobrodelne prispevke ponudili obiskovalcem božičnega koncerta šolskih pevskih zborov v mesecu decembru.

Ob koncu dneva je potekala predstavitev skupin, na kateri so bile predstavljene njihove podjetniške ideje.

Mentorica Mateja Kumrič