Letos je potekal že 13. Tradicionalni slovenski zajtrk s sloganom »Kruh za zajtrk – super dan!«.

Tudi na naši šoli smo danes obeležili Tradicionalni slovenski zajtrk. Na matični šoli Antona Ingoliča Spodnja Polskava in obeh podružničnih šolah (POŠ Pragersko in POŠ Zgornja Polskava) smo pred začetkom pouka učencem v jedilnici ponudili mleko in jabolka s kmetije Korošec, kruh s kmetije Lešnik, maslo izbrane kakovosti slovenske mlekarne in med lokalnega čebelarja Poslek. Dogodek so popestrili naši učenci z igranjem na harmoniko, katere melodija nas je vodila skozi skupno petje pesmi Čebelar. Učenci so v okviru razrednih ur in podaljšanega bivanja ustvarjali kreativne izdelke, makete in risbice ter se z učitelji pogovarjali o pomenu rednega zajtrkovanja, zdravega življenjskega sloga in pomenu čebel na našo prehransko varnost. Z izvedenimi dejavnostmi smo skušali učencem približati zavedanje, kako pomembno je uživanje živil lokalnega izvora in naravi prijazna pridelava poljščin za dobrobit vseh generacij (danes in v prihodnosti).

Letošnji Tradicionalni slovenski zajtrk je potekal v sproščenem in prijetnem vzdušju ob okusnih živilih lokalnega izvora, za kar se zahvaljujemo vsem sodelujočim.

Zapisala: Sabina Avguštin (organizatorka šolske prehrane)