Prejeli smo nagrado na 16. Mednarodnem likovnem natečaju »Igraj se z mano« 2022/23

Mednarodni likovni natečaj Bodi umetnik »Igraj se z mano« je potekal že šestnajstič, k sodelovanju so bili povabljeni vrtci, šole, zavodi in ostale institucije iz različnih koncev Slovenije in sveta.

Tudi naša šola se je odzvala povabilu. Učenci so ustvarjali na dve temi: Igraj se z mano ter na posebno temo, ki je vsako leto drugačna, letošnja je bila Gozd, moj prijatelj.

Strokovna komisija je likovna dela pregledala in naredila izbor. Izbrali so tudi deli naših učenk Julije Šimenc in Olge Perfenove, ki sta se s svojima slikama uvrstili med najboljša likovna dela, ki bodo razstavljena v Koroški galeriji likovnih umetnosti v Slovenj Gradcu.

Na natečaj je prispelo preko 4900 likovnih del, sodelovalo je 9 držav (Slovenija, Hrvaška, Srbija, Severna Makedonija, Slovaška, Ukrajina, Francija, Hong Kong, Italija).

Otvoritvene razstave bo v sredo, 22. 3. 2023, v Koroški galeriji likovnih umetnosti v Slovenj Gradcu.

Učenkama iskreno čestitamo in jim želimo še obilo ustvarjalnih idej.

mentorica: Lara Železnik