Na Ekokvizu, vseslovenskem tekmovanju osnovnošolcev v ekoznanju, je 24. januarja 2024 na šolskem tekmovanju v tričlanskih ekipah sodelovalo kar 2.457 učencev šestih, sedmih in osmih razredov iz 128 slovenskih osnovnih Ekošol.

Na naši šoli se ga je udeležilo 19 ekip. Na podružnici Pragersko se je najbolje odrezala ekipa Ekofrajerke 8, v kateri so tekmovale Tinkara Dvoršek iz 6. c, Lili Lubej iz 7. e in Tonka Soršak iz 8. c. Dekleta so med kar 216 ekipami iz 34 različnih šol dosegle odlično 6. mesto. Zavidljiv rezultat sta na Spodnji Polskavi z enakim številom točk, le z nekoliko več časa, v okrnjeni ekipi dosegla tudi Nejc Rečnik iz 7. a in Zoja Frim iz 8. b, saj sta usvojila  9. mesto.

Iskrene čestitke vsem tekmovalcem, ki ste s svojim sodelovanjem in znanjem ponovno dokazali, da ste prave ekoface.

Mentorica: Bojana Marin