27. januarja obeležujemo dan, ko so zavezniki osvobodili nacistično koncentracijsko taborišče Auschwitz blizu Krakova na južnem Poljskem. V okviru projekta Krokus so devetošolci v petek, 26. januarja, pripravili spominsko učno uro o holokavstvu za vse učence na vseh treh šolah po razredih. Devetošolci na Spodnji Polskavi so pripravili razstavo v predprostoru knjižnice, kjer so predstavili usodo Judov v času nacizma in druge svetovne vojne. Učenci prve triade so pobarvali žafrane, ki so simbol v spomin milijonu in pol judovskih otrok, ki so umrli med holokavstom in v spomin tisočim drugih otrok, ki so prav tako bili žrtve nacističnih grozodejstev. Rumene cvetlice spominjajo na rumene Davidove zvezde, ki so jih bili Judje pod nacističnim režimom prisiljeni nositi.