Sončno oktobrsko jutro je z jutranjo meglico in hladom naznanjalo, da smo zakorakali globoko v jesen. Čas, ko se otroci veselijo prvih počitnic, pa tudi čas, ko praznujemo dva pomembna državna praznika.

Na naših treh šolah  smo pripravili proslave, s katerimi smo počastili dan reformacije in dan spomina na mrtve. Komemoracij so se udeležili tudi predstavniki Zveze združenj borcev za vrednote NOB Slovenije. Po končanih prireditvah so predstavniki učencev položili cvetje in sveče pred spominska obeležja v kraju. Svečo smo prižgali tudi na grobu Antona Ingoliča, Simona Pernata in Margarete Vodušek.

“Nad vsemi polji, nad vsemi dolinami srebri se megla; tu sem kot orel med sinjinami blizu Boga.” (Srečko Kosovel)