»Mali princ je prišel med ljudi, da bi jim odprl oči za lepoto okrog njih, ki je ne vidijo. Prisluhnimo mu.« (Ljubezen-najlepši citati Mali princ)

V sredo, 4. 10. 2023,  so imeli osmošolci matične šole s podružnico Pragersko dan dejavnosti MALI PRINC. Učiteljice slovenščine smo jim naročile, da za domače branje preberejo istoimensko knjigo francoska avtorja Antoine de Saint Exupery. Pohvale vredno je bilo, saj so vsi učenci le-to tudi opravili. Prav prijetno je bilo poslušati mnenja in vtise ob prebrani knjigi, ki so bili navdušojoči. Le-to so prikazali z risanjem svojega najljubšega planeta z mislijo iz knjige. Zelo zanimivo nam je bilo, ko smo ugotovili, da odrasli in otroci res nekoliko drugače razumemo določene dogodke ali besede, kot je zapisano v knjigi. Sledile so dejavnosti, kjer so učenci pridno sodelovali. S pomočjo knjig so reševali delovne liste in nato smo si ogledali animirani film Mali princ. Sledil je pogovor in primerjava med filmom in knjigo.

Učenci 8. razredov z učiteljicami