V torek, 17. septembra 2024, je za šestošolce potekal dan dejavnosti, ko je bilo mogoče prav vse. Podali smo se namreč med pravljice.

Dan smo razdelili na slovenski in angleški del. Pri slovenskem delu smo ponovili značilnosti pravljice, izbrane smo poslušali, prebirali in pripovedovali. Priredili smo pravljični kviz, nato pa ustvarili še lastne pravljice. Nastale so zanimive, predvsem hudomušne pravljice.

Pri tujem jeziku angleščina so šestošolci obravnavali The Fisherman and the Fish. Spoznali so tudi značilnosti angleških pravljic. Ogledali so si tri verzije iste pravljice – dve angleški in slovensko Pohorsko ribico. Različice so med seboj primerjali, razvila se je zelo zanimiva razprava. Izdelali so tudi naslovnice prebrane pravljice in zlate ribice s svojimi željami.
Dan se je zaključil z željo, da bi imeli še več takšnih dni.