Še preden so naši učenci ovili svoje nove zvezke in pregledali vse nove potrebščine, se je na šoli že odvilo šolsko tekmovanje Male sive celice.

Učenci, ki so se želeli preizkusiti v zavitih in zanimivih vprašanjih, so se že v zaključku lanskega šolskega leta preizkusili v trenju miselnih orehov. Najbolj uspešni na matični šoli so bili Mihael Topolovec, Julija Adam, Nejc Rečnik, Vid Voršič, Enja Drame Bahtijaraj in Neža Remškar. Na podružnični šoli Pragersko pa Matic Pauman, Tonka Soršak, Erik Rampre, Lan Hojnik, Tinkara Dvoršak in  Vanessa Kurbos. Na vsaki šoli smo sestavili po dve ekipi, ki so se v sredo, 11. 9. 2024, pomerile na spletnem predtekmovanju. Vse štiri ekipe so zelo uspešno rešile test, vendar žal lahko na ustni del predtekmovanja napredujeta le dve oz. ena iz vsake šole. Mihael Topolovec, Vid Voršič in Neža Remškar sestavljajo ekipo iz matične šole, ki ji je uspelo zbrati 44 točk in tako zasesti 1. mesto med osmimi ekipami v regiji.  Matic Pauman, Erik Rampre in Vanessa Kurbos pa bodo morali odgovarjati še na dodatno vprašanje, ki jih lahko ponese na 5. mesto v regiji. Osem najboljših ekip se bo v sredo, 18. 9. 2024, na OŠ Laporje pomerilo na ustnem delu predtekmovanja. Le prve štiri ekipe se lahko uvrstijo na snemanje oddaje Male sive celice na RTV Slovenija. Držimo pesti za obe naši ekipi.