Spoštovani učenci!

Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport je z novim odlokom določilo, da so za zmanjšanje tveganja okužbe in širjenja okužbe z virusom SARS-CoV-2

od 8. 3. 2021 naprej zaščitne maske za učenke/učence od 6. razreda osnovne šole oziroma od dopolnjenega 12. leta dalje v vseh razredih obvezne.

Uporaba zaščitnih mask ni obvezna za otroke do dopolnjenega 6. leta starosti ter za učenke/učence od 1. razreda do vključno 5. razreda osnovne šole, izključno ko so v matičnemu oddelku.

Na hodnikih in zunanjih površinah šole je maska obvezna za vse učence.

Ponovno želimo opozoriti, da naj se vzgojno-izobraževalnega dela v prostorih šole po priporočilih NIJZ udeležujejo le zdravi otroci.

Ponosni smo, da učenci upoštevajo vsa navodila. Le s skupno zavestjo bomo lahko še naprej ostali v šolskih klopeh.

S spoštovanjem,

Danica Veber, ravnateljica