Kot se za zaključek šolskega leta spodobi, smo se tudi drugošolci odpravili na zaključno ekskurzijo. V šoli smo si že pred odhodom v Maribor prebrali zgodbico Čevljarček, ki nas je popeljala v čase turških vpadov. V mestu smo si nato ogledali nekaj zunanjih znamenitosti, obiskali smo tudi akvarij in terarij. Za konec smo si privoščili še sladoled.

Čeprav nas je marsikdo začudeno pogledal, ko smo mu povedali, da gremo na ekskurzijo v Maribor, smo se lahko naučili mnogo novega in preživeli nekaj igrivih trenutkov v družbi naših vrstnikov in učiteljic. Vas zanima zakaj stolpič z balkonom na mestni hiši ni zgrajen na sredini stavbe? Morda želite izvedeti, katera hiša v Mariboru ni kljub mnogim požarom nikoli pogorela, njeni prebivalci pa nikoli niso zboleli za kugo? Veste kje v mestu se skriva mučilni stolp? Drugošolci vse to vemo, zato le vprašajte, z veseljem vam bomo razložili.