V okviru prireditve Evropski  teden mobilnosti 2019 v Slovenski Bistrici, so se učenci naše šole , v petek, 20.9.2019, udeležili turnirja v ulični košarki za osnovnošolce. Namen prireditve in projekta je vzpodbujanje vseh občanov, naj vsakdanje poti premagujejo na okolju in uporabniku prijazen način ter tako zmanjšati prometne površine in jih nameniti gibanju. Na tekmovanju smo sodelovali s  3 ekipami. Ekipo mlajših učencev so sestavljali: Luka Tomac, Andraž Jurič, Luka Brumec in Jure Rečnik. V svoji starostni skupini so zasedli odlično 2. mesto.

Prvo ekipo starejših učencev so sestavljali: Niko Tomac, Nastja Krištof, Alen Kovačevič in Tilen Vogrinec. Ekipa je zmagala v svoji kategoriji, pred drugo ekipo starejših učencev, ki so jo sestavljali Bian Nabernik, Nik Arčnik Vekjet, Val Malec in Miha Sreš, ki so na koncu zasedli odlično drugo mesto.

Čestitamo