V nedeljo, 8. marca 2020, je na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana potekala Deveta slovenska glasbena olimpijada, katere se je udeležila tudi naša šola. Učenki Lucija Čuček in Špela Dokič iz 9. a razreda sta se najbolje izkazali na šolski glasbeni olimpijadi, ki je potekala v mesecu januarju, ter tako predstavljali našo šolo na državnem tekmovanju. Glasbena olimpijada je zelo kompleksno tekmovanje, saj se morajo učenci pomeriti in dobro izkazati v treh kategorijah. Prvi del je pisni, ki zajema glasbeno teoretično znanje, razumevanje v naprej določenih glasbenih člankov ter splošno glasbeno razgledanost. Drugi del tekmovanja je izvajalski del, ki zajema petje pesmi ter a vista melodične in ritmične vaje (tekmovalci morajo zapeti ritmično in melodično vaju brez predhodne priprave). Tretji del tekmovanja pa predstavlja zapis in izvedba avtorske skladbe, kjer se učenci od 7. do 9. razreda preizkušajo v skladanju lastnih pesmi. Naši učenki sta se odlično pripravili, napisali izredno zanimivi skladbi, jih suvereno izvedli  ter tako prejeli srebrni priznanji. Čestitamo!

Rebeka Bračič