Slovenija, moja domovina. Domače gore, reke, morje, dom in družina. To so besede naših prvošolcev o svoji domovini.

Današnji državni praznik smo na naši šoli obeležili s skupno prireditvijo vseh treh šol z naslovom Virtualno povezani. Predstavili so se učenci vseh treh šol ter izražali misli o svoji domovini. S prireditvijo smo se spomnili pomena praznika in obeležili spomin na  25. junij 1991, ko je Slovenija formalno postala neodvisna. Spomnili smo se, da je domovina tudi naš dom, da so to ljudje, ki jih imamo radi in s katerimi živimo, to je slovenski jezik, kultura in to so navade, ki jih imamo. Zato jo moramo spoštovati, zanjo skrbeti, ohranjati spomin na preteklost in jo negovati še za naše naslednje generacije. S skupno proslavo smo se hkrati poslovili od šolskega leta, ki je kljub epidemiji prineslo veliko prijetnih spominov, novih prijateljstev in na novo stkanih vezi med nami. Poslovili smo se z željo, da so med nami samo pozitivne misli in da bodo počitnice čudovite, polne sonca in smeha.

In s to željo vsem želimo VESELE IN DOLGE POČITNICE.