V soboto, 5. 10. 2019, smo se mladi planinci iz vrtca Zgornja Polskava in učenci iz šole Spodnja in Zgornja Polskava, odpravili na prvi planinski pohod v tem šolskem letu.

Tokrat smo se odpravili v gozd peš preko travnikov do Lovskega doma, z namenom, da bi spoznali gozd v jesenskem času. Otrokom smo v gozdu dopustili možnost igre in ustvarjalnosti v naravi; otroci so gradili indijanske šotore, palčkovo deželo, čarobno preprogo, tudi kakšen bunker je nastal. Ob lovskem domu smo si ogledali tudi gojišče fazanov.

Pohoda se je udeležilo 59 pohodnikov. Družbo nam je delal tudi mlad, igriv kuža Gery.

Kljub nekaj kapljam dežja, smo naš prvi jesenski pohod uspešno izpeljali, otroci pa so v gozdu uživali.

Učenci in mentorice planinske dejavnosti

bty