Četrtega marca se je z državnim tekmovanjem v poznavanju okoljskih tem zaključilo tekmovanje v Ekokvizu za osnovne šole. Zaradi epidemije in šolanja na daljavo ni bilo mogoče izvesti ekipnega tekmovanja. Učenci so svoje znanje preverjali posamično, vsak v svoji starostni skupini.  Učenci šestih razredov so tekmovali v poznavanju hrane, sedmošolci v poznavanju ogljičnega odtisa/krožnega gospodarstva ter osmošolci v poznavanju energije. Na državnem tekmovanju so odgovarjali na 40 vprašanj, vsak pravilen odgovor je bil vreden eno točko.

Državno tekmovanje je potekalo preko spleta. Na tekmovanju je sodelovalo kar 673 učencev iz 116 šol (242 šestošolcev, 232 sedmošolcev in 199 osmošolcev). Predstavniki naše šole so bili Lara Moškon iz 6.c, Urban Perše in Manca Lorber iz 6.a, med sedmošolci so tekmovali Julija Rebernak, Aljan Klajnšek in Bron Hostej, osmošolce so zastopali Martina Brdnik, Lea Gradišnik in Erik Pipuš. Vsi so se odlično odrezali, še posebej pa Lara Moškon, Julija Rebernak in Martina Brdnik, ki so vse usvojile srebrno priznanje ter Erik Pipuš, ki je prejel bronasto priznanje. Vsem iskrene čestitke.