V soboto, 10. 4. 2021, je potekal mednarodni online debatni turnir na katerem je sodelovalo 28 ekip: iz Slovenije (11), Srbije, Hrvaške, Nemčije, Dubaja in Katarja.

Našo šolo sta zastopali devetošolki Ela Bezovšek in Melani Koropec v sodelovanju z učenko iz Dubaja, Zahra Vakil.

Naša mednarodna ekipa z imenom Debating 101 je na mednarodnem debatnem turnirju dosegla enako število točk (245) kot ekipa iz Qatara in se uvrstila v finale, kjer je dosegla 2. mesto z 1 točko razlike.

Med vsemi tekmovalci je dosegla Melani Koropec odlično 7. mesto, Ela Bezovšek pa 11. mesto. Bili sta najboljši slovenski debaterki v angleščini!

Obema čestitamo za odličen dosežek!

Debatni trditvi:

1.This house would add E-sports to the Olympic Games. – E-športi bi morali biti vključeni v olimpijske igre.

2. We support the strict use of uniforms in all schools! – Podpiramo strogo nošenje uniform v šolah!

Mentorica Irena Krajnc